Wpis o polskim sporcie ekstremalnym

Wiecie, co najbardziej lubię w takich ciepłych miesiącach jak ten? GRILL! Rozpalanie go uważam za polski sport narodowy (zwykle ekstremalny) i chociaż nie zdobyłabym w nim mistrzostwa, spokojnie mogłam brać udział w kategorii jedzenia kiełbasek na czas.

Encyklopedia polskiego humoru wyjaśnia, iż „obsługę grilla stanowić może zespół w liczbie od 1 do 34 osobników na metr kwadratowy powierzchni grillującej. Osobnik taki powinien być wyposażony w strój niepalny, aparat świeżego powietrza, sprej na komary, szlifierkę oscylacyjną, kij na wałęsające się psy oraz butelkę wódki. Ewentualnie może posiadać także węgiel, zapałki oraz sztućce do grilla.” I choćby nie wiem jak spalony był efekt końcowy grillowania, wszyscy oblizują się ze smakiem, a kucharz zostaje oznaczony tytułem Master Chef. Nie ukrywam, że w moich oczach umiejętność pieczenia kiełbasek plusuje tak samo, jak gra na gitarze czy strój strażaka na babskiej imprezie 🙂

Czas spędzony przy grillowanych pysznościach obfituje później w zwiększone ilości prania (nic na to nie poradzę, że zamiast na talerzu, jedzenie zwykle ląduje na moich spodniach), a upaprana keczupem wyglądam, jakby ktoś rzucił się na mnie z nożem – norma.

I te rozmowy o życiu i przemijaniu… Ostatnio moje ciężarne koleżanki naopowiadały mi o cesarce historie rodem z dobrego filmu science-fiction, aż odechciało mi się potomstwa. Jeden z lepszych balsamów na duszę, kiedy tak można pośmiać się, pożartować na świeżym powietrzu. A potem czekać tylko na hasło: „Wracamy do środka, bo komary zaczynają ciąć” i wsłuchiwanie się w śmiech rozbrzmiewający tak samo głośno, tylko w 4 ścianach.

Reklamy

Tagi: ,

Komentarze 4 to “Wpis o polskim sporcie ekstremalnym”

  1. Verónica Says:

    co tam ketchup. sponsorem dzisiejszej plamy na uprzednio białej bluzce jest mak z bułki z makiem. 😀

  2. Verónica Says:

    ach, i dodam jeszcze, że na kwaterze u mojego brata, to się eksmitujemy na taras, za specjalnie wywieszone ikeowskie-antykomarowe-siateczki. i impreza prawie na świeżym powietrzu nadal jest kontynuowana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: